AB
License Issued
GAS
LOYAL ENERGY HARM-ELK 6-25-31-4
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503104W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-031-04W5/0 |
| Well Name | LOYAL ENERGY HARM-ELK 6-25-31-4 |
| License Number | 0020115 |
| Key List | 0315042506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-031-04W5 |
| Coordinates | 51.683486, -114.442642 |
| Borehole Coordinates | 51.68346, -114.442756 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7X9 |
| Name | Loyal Energy (canada) Operating Ltd. |
| Address | Suite 700, 222 - 3rd Ave SW, Calgary AB T2P 0B4 |
| Telephone | (587) 391-7729 |
| Abbreviation | LOYAL ENERGY |
| Agent Code | General |
| Operator | A7X9 |
| License Date | Dec 8, 1960 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Mar 12, 1996 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | FLOW |
| Type | N/A |
| Field | 0450 |
| Pool | 0610003 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,143 m 3,750 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,138 m 3,734 ft |
| Max TVD | 2,728 m 8,949 ft |