AB
Abandoned
CR-OIL
MIDWAY ET AL GARR 6-25-31-2
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503102W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-031-02W5/0 |
| Well Name | MIDWAY ET AL GARR 6-25-31-2 |
| License Number | 0095433 |
| Key List | 0315022506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-031-02W5 |
| Coordinates | 51.685126, -114.156032 |
| Borehole Coordinates | 51.685126, -114.156032 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5BE |
| Name | Whitecap Resources Inc. |
| Address | 3800 - 525 8 Ave SW, Calgary AB T2P 1G1 |
| Telephone | (403) 266-0767 |
| Abbreviation | WHITECAP |
| Agent Code | General |
| License Date | Mar 5, 1982 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | May 12, 2025 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0405 |
| Pool | 0800260 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,038 m 3,405 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,033 m 3,390 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |