AB
Recertified
N/A
PEX DRUM 6-25-30-19
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503019W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-030-19W4/0 |
| Well Name | PEX DRUM 6-25-30-19 |
| License Number | 0098326 |
| Key List | 0304192506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-030-19W4 |
| Coordinates | 51.597488, -112.552082 |
| Borehole Coordinates | 51.597488, -112.552082 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7M1 |
| Name | Canlin Energy Corporation |
| Address | 2701, 237 - 4th Avenue SW PO Box 4335 Station C, Calgary, AB, T2P 4K3 Calgary AB T2P 4K3 |
| Telephone | (403) 351-9500 |
| Abbreviation | CANLIN |
| Agent Code | General |
| License Date | Oct 28, 1982 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Dec 4, 1982 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0935 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 836 m 2,742 ft |
| Surface Ground Elevation | 832 m 2,728 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |