AB
Amended License
GAS
NAL CROSSE 6-25-30-1
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062503001W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-030-01W5/0 |
| Well Name | NAL CROSSE 6-25-30-1 |
| License Number | 0281862 |
| Key List | 0305012506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 08-25-030-01W5 |
| Coordinates | 51.595643, -114.004228 |
| Borehole Coordinates | 51.597363, -114.016274 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5BE |
| Name | Whitecap Resources Inc. |
| Address | 3800 - 525 8 Ave SW, Calgary AB T2P 1G1 |
| Telephone | (403) 266-0767 |
| Abbreviation | WHITECAP |
| Agent Code | General |
| Operator | A5BE |
| License Date | Jan 30, 2003 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Amended License |
| Status | Jan 30, 2013 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Field | 0269 |
| Pool | 0658001 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,011 m 3,316 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,005 m 3,297 ft |
| Max TVD | 2,588 m 8,491 ft |