AB
Recertified
GAS
ANDEX ET AL SWALWELL 6-25-29-24
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502924W42 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-029-24W4/2 |
| Well Name | ANDEX ET AL SWALWELL 6-25-29-24 |
| License Number | 0070414 |
| Key List | 0294242506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-029-24W4 |
| Coordinates | 51.510208, -113.256561 |
| Borehole Coordinates | 51.510208, -113.256561 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0AL2 |
| Name | Marathon Canada Limited |
| Address | Main Floor, 707 - 8 Avenue SW c/o Husky Oil Operations Limited Calgary AB T2P 1H5 |
| Telephone | (403) 974-7500 |
| Abbreviation | MARATHON CANAD |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Jun 28, 1978 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Oct 22, 1993 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0886 |
| Pool | 0218001 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 870 m 2,854 ft |
| Surface Ground Elevation | 866 m 2,841 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |