AB
Recertified
N/A
COTTON DRUM 6-25-29-20
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502920W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-029-20W4/0 |
| Well Name | COTTON DRUM 6-25-29-20 |
| License Number | 0095837 |
| Key List | 0294202506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-029-20W4 |
| Coordinates | 51.508115, -112.690831 |
| Borehole Coordinates | 51.508115, -112.690831 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0AW5 |
| Name | Cotton Petroleum Corporation |
| Address | 630, 707 - 7 Avenue S.W., Calgary AB T2P 0Z2 |
| Telephone | (403) 253-9331 |
| Abbreviation | COTTON PETRO |
| Agent Code | Limited |
| License Date | May 5, 1982 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | May 17, 1982 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0935 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 809 m 2,655 ft |
| Surface Ground Elevation | 805 m 2,641 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |