AB
Abandoned
N/A
MAGNUM ENERGY OYEN 6-25-29-5
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502905W42 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-029-05W4/2 |
| Well Name | MAGNUM ENERGY OYEN 6-25-29-5 |
| License Number | 0175788 |
| Key List | 0294052506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-029-05W4 |
| Coordinates | 51.509568, -110.583496 |
| Borehole Coordinates | 51.509568, -110.583496 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A79A |
| Name | Aeraden Energy Corp. |
| Address | 1002 - 14 Ave SW, Calgary AB T2R 0P1 |
| Telephone | (403) 727-0801 |
| Abbreviation | AERA |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Feb 6, 1995 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Jan 15, 2000 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0670 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 793 m 2,602 ft |
| Surface Ground Elevation | 789 m 2,588 ft |