AB
License Issued
CR-OIL
ECA ECOG WAYNE 6-25-28-22
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502822W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-028-22W4/0 |
| Well Name | ECA ECOG WAYNE 6-25-28-22 |
| License Number | 0407345 |
| Key List | 0284222506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 03-25-028-22W4 |
| Coordinates | 51.418342, -112.97487 |
| Borehole Coordinates | 51.420336, -112.97228 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7AG |
| Name | Lynx Energy ULC |
| Address | 2000, 440 2nd Ave SW, Calgary AB T2P 5E9 |
| Telephone | (587) 393-2699 |
| Abbreviation | LYNX ENERGY |
| Agent Code | General |
| License Date | Jan 6, 2009 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Feb 9, 2010 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | ABZONE |
| Type | N/A |
| Field | 0935 |
| Pool | 0334098 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 908 m 2,977 ft |
| Surface Ground Elevation | 904 m 2,964 ft |
| Max TVD | 1,569 m 5,148 ft |