AB
Abandoned
GAS
CNRL HEATHDLE 6-25-28-9
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502809W42 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-028-09W4/2 |
| Well Name | CNRL HEATHDLE 6-25-28-9 |
| License Number | 0070930 |
| Key List | 0284092506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-028-09W4 |
| Coordinates | 51.421562, -111.146733 |
| Borehole Coordinates | 51.421562, -111.146733 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| License Date | Jul 26, 1978 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Jun 11, 2013 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABZONE |
| Type | N/A |
| Field | 0459 |
| Pool | 0250022 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 788 m 2,584 ft |
| Surface Ground Elevation | 784 m 2,572 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |