AB
License Issued
CR-OIL
ONE-EX LOCHEND 6-25-28-4
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502804W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-028-04W5/0 |
| Well Name | ONE-EX LOCHEND 6-25-28-4 |
| License Number | 0115501 |
| Key List | 0285042506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-028-04W5 |
| Coordinates | 51.423418, -114.436002 |
| Borehole Coordinates | 51.423418, -114.436002 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A2DE |
| Name | ORLEN Upstream Canada Ltd. |
| Address | 400, 850 - 2 St SW, Calgary AB T2P 0R8 |
| Telephone | (403) 265-4115 |
| Abbreviation | OUC |
| Agent Code | General |
| Operator | A2DE |
| License Date | Jun 21, 1985 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Oct 25, 1992 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Field | 0573 |
| Pool | 0800160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,226 m 4,021 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,220 m 4,003 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |