AB
License Issued
CBMCLS
EMBER 6C CROSS 6-25-27-28
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502728W42 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-027-28W4/2 |
| Well Name | EMBER 6C CROSS 6-25-27-28 |
| License Number | 0261013 |
| Key List | 0274282506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 02-25-027-28W4 |
| Coordinates | 51.329434, -113.810352 |
| Borehole Coordinates | 51.335254, -113.819165 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A1H9 |
| Name | Ember Resources Inc. |
| Address | 800 - 400 3 Ave SW, Calgary AB T2P 4H2 |
| Telephone | (403) 270-0803 |
| Abbreviation | EMBER |
| Agent Code | General |
| Operator | A1H9 |
| License Date | Oct 24, 2001 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Nov 9, 2007 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CBMCLS |
| Mode | FLOW |
| Type | N/A |
| Field | 0267 |
| Pool | 0999660 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,016 m 3,332 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,012 m 3,320 ft |
| Max TVD | 2,139 m 7,016 ft |