AB
License Issued
CR-OIL
TXNE WAYNE 6-25-27-20
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502720W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-027-20W4/0 |
| Well Name | TXNE WAYNE 6-25-27-20 |
| License Number | 0087695 |
| Key List | 0274202506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-027-20W4 |
| Coordinates | 51.335671, -112.691553 |
| Borehole Coordinates | 51.335671, -112.691553 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7NW |
| Name | Torxen Energy Ltd. |
| Address | Suite 1500, 500 Centre ST SE, Calgary AB T2G 1A6 |
| Telephone | (403) 660-7550 |
| Abbreviation | TXNE |
| Agent Code | General |
| License Date | Dec 16, 1980 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Jan 22, 1984 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | ABZONE |
| Type | N/A |
| Field | 0935 |
| Pool | 0950160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 832 m 2,728 ft |
| Surface Ground Elevation | 828 m 2,716 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |