AB
Recertified
N/A
GAGE E1 CINCO OYEN 6-25-27-5
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502705W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-027-05W4/0 |
| Well Name | GAGE E1 CINCO OYEN 6-25-27-5 |
| License Number | 0034163 |
| Key List | 0274052506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-027-05W4 |
| Coordinates | 51.3334, -110.583512 |
| Borehole Coordinates | 51.3334, -110.583512 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0290 |
| Name | Gage Canadian Oil And Gas Corporation |
| Address | C/O Macdonald Eng., 200, 1301 - 8 Street S.W., Calgary AB T2R 1B7 |
| Telephone | (403) 245-6851 |
| Abbreviation | GAGE CDN O&G |
| Agent Code | Limited |
| License Date | May 27, 1968 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Jun 13, 1968 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0529 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 807 m 2,647 ft |
| Surface Ground Elevation | 803 m 2,635 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |