AB
Suspended
CR-OIL
BONAVISTA CROSS 6-25-27-2
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502702W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-027-02W5/0 |
| Well Name | BONAVISTA CROSS 6-25-27-2 |
| License Number | 0020928 |
| Key List | 0275022506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-027-02W5 |
| Coordinates | 51.334813, -114.156987 |
| Borehole Coordinates | 51.334813, -114.156987 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A8T8 |
| Name | HWN Energy Ltd. |
| Address | Suite 1000, 207 - 9th Avenue SW, Calgary AB T2P 1K3 |
| Telephone | (403) 648-4900 |
| Abbreviation | HWN |
| Agent Code | General |
| Operator | A8T8 |
| License Date | Jun 16, 1961 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Jul 13, 2015 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Scheme | Conventional ER |
| Scheme Sub | Waterflood |
| Field | 0267 |
| Pool | 0176001 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,196 m 3,925 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,193 m 3,913 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |