AB
Recertified
N/A
PCP ARDENODE 6-25-26-26
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502626W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-026-26W4/0 |
| Well Name | PCP ARDENODE 6-25-26-26 |
| License Number | 0149534 |
| Key List | 0264262506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 12-25-026-26W4 |
| Coordinates | 51.249371, -113.510934 |
| Borehole Coordinates | 51.24862, -113.507579 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0026 |
| Name | Ovintiv Canada ULC |
| Address | Box 2850 500 Centre St SE Calgary AB T2P 2S5 |
| Telephone | (403) 645-2000 |
| Abbreviation | OVV |
| Agent Code | General |
| License Date | Jul 25, 1991 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Aug 16, 1991 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0339 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 948 m 3,111 ft |
| Surface Ground Elevation | 943 m 3,095 ft |
| Max TVD | 1,865 m 6,118 ft |