AB
Suspended
GAS
TXNE HUSSAR 6-25-26-21
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502621W42 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-026-21W4/2 |
| Well Name | TXNE HUSSAR 6-25-26-21 |
| License Number | 0019023 |
| Key List | 0264212506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-026-21W4 |
| Coordinates | 51.247165, -112.810071 |
| Borehole Coordinates | 51.247165, -112.810071 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7NW |
| Name | Torxen Energy Ltd. |
| Address | Suite 1500, 500 Centre ST SE, Calgary AB T2G 1A6 |
| Telephone | (403) 660-7550 |
| Abbreviation | TXNE |
| Agent Code | General |
| Operator | 0HE9 |
| License Date | May 11, 1960 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Jan 20, 1990 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Field | 0486 |
| Pool | 0801560 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 918 m 3,012 ft |
| Surface Ground Elevation | 914 m 3,000 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |