AB
Abandoned
N/A
SCEPTRE ET AL ROSEDALE 6-25-26-18
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502618W42 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-026-18W4/2 |
| Well Name | SCEPTRE ET AL ROSEDALE 6-25-26-18 |
| License Number | 0080291 |
| Key List | 0264182506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-026-18W4 |
| Coordinates | 51.248174, -112.39157 |
| Borehole Coordinates | 51.248174, -112.39157 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| License Date | Jan 8, 1980 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Aug 12, 2012 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0206 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 947 m 3,106 ft |
| Surface Ground Elevation | 942 m 3,092 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |