AB
Abandoned
N/A
1170778 CESS 6-25-26-12
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502612W42 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-026-12W4/2 |
| Well Name | 1170778 CESS 6-25-26-12 |
| License Number | 0371979 |
| Key List | 0264122506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-026-12W4 |
| Coordinates | 51.247103, -111.554431 |
| Borehole Coordinates | 51.247103, -111.554431 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A1ET |
| Name | 1170778 Alberta Ltd. |
| Address | PO Box 173, New Norway AB T0B 3L0 |
| Telephone | (403) 901-5510 |
| Abbreviation | 1170778 |
| Agent Code | General |
| License Date | Jan 15, 2007 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Oct 20, 2015 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0206 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 0 m 0 ft |
| Surface Ground Elevation | 756 m 2,482 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |