AB
Amended License
GAS
Canlin SALTER 6-25-26-8
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502608W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-026-08W5/0 |
| Well Name | Canlin SALTER 6-25-26-8 |
| License Number | 0044870 |
| Key List | 0265082506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-026-08W5 |
| Coordinates | 51.245534, -114.993102 |
| Borehole Coordinates | 51.246235, -114.991987 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7M1 |
| Name | Canlin Energy Corporation |
| Address | 2701, 237 - 4th Avenue SW PO Box 4335 Station C, Calgary, AB, T2P 4K3 Calgary AB T2P 4K3 |
| Telephone | (403) 351-9500 |
| Abbreviation | CANLIN |
| Agent Code | General |
| License Date | Jan 19, 1973 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Amended License |
| Status | Jun 22, 1999 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABDWHP |
| Type | N/A |
| Field | 0815 |
| Pool | 0610001 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,481 m 4,859 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,474 m 4,836 ft |
| Max TVD | 3,305 m 10,843 ft |