AB
Recertified
N/A
BEI SHANNON 6-25-26-6
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502606W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-026-06W4/0 |
| Well Name | BEI SHANNON 6-25-26-6 |
| License Number | 0329652 |
| Key List | 0264062506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-026-06W4 |
| Coordinates | 51.246005, -110.719474 |
| Borehole Coordinates | 51.246005, -110.719474 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A5RD |
| Name | Enerplus Corporation |
| Address | 3000-333 7 Ave SW, Calgary AB T2P 2Z1 |
| Telephone | (403) 298-2200 |
| Abbreviation | ENERPLUS CORP |
| Agent Code | General |
| License Date | Apr 21, 2005 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | May 24, 2006 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABZONE |
| Type | N/A |
| Field | 0830 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 796 m 2,611 ft |
| Surface Ground Elevation | 792 m 2,597 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |