AB
License Issued
CR-OIL
POSENG ET AL LOCHEND 6-25-26-3
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502603W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-026-03W5/0 |
| Well Name | POSENG ET AL LOCHEND 6-25-26-3 |
| License Number | 0114903 |
| Key List | 0265032506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-026-03W5 |
| Coordinates | 51.24819, -114.293016 |
| Borehole Coordinates | 51.24819, -114.293016 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0Z3H |
| Name | The Locke Stock & Barrel Company Ltd. |
| Address | 30131 Rocky Butte Ranch Road, Calgary AB T3R 1K4 |
| Telephone | (403) 547-7168 |
| Abbreviation | THE LOCKE STOC |
| Agent Code | Limited |
| Operator | 0Z3H |
| License Date | May 28, 1985 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Sep 7, 1985 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | PUMP |
| Type | N/A |
| Field | 0573 |
| Pool | 0800160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,236 m 4,054 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,231 m 4,039 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |