AB
License Issued
GAS
CNRL CESS 6-25-25-13
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502513W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-025-13W4/0 |
| Well Name | CNRL CESS 6-25-25-13 |
| License Number | 0307742 |
| Key List | 0254132506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-025-13W4 |
| Coordinates | 51.16122, -111.692912 |
| Borehole Coordinates | 51.16122, -111.692912 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| Operator | 0HE9 |
| License Date | Apr 28, 2004 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Nov 1, 2004 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | FLOW |
| Type | N/A |
| Field | 0206 |
| Pool | 0950160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 740 m 2,429 ft |
| Surface Ground Elevation | 739 m 2,423 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |