AB
Recertified
N/A
PETRODYNE HAVEN 6-25-25-3
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502503W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-025-03W4/0 |
| Well Name | PETRODYNE HAVEN 6-25-25-3 |
| License Number | 0045886 |
| Key List | 0254032506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-025-03W4 |
| Coordinates | 51.158687, -110.300013 |
| Borehole Coordinates | 51.158687, -110.300013 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0L26 |
| Name | Petrodyne Ltd |
| Address | 2200, 605 - 5 Avenue SW, Calgary AB T2P 3H5 |
| Telephone | (403) 233-0724 |
| Abbreviation | PETRODYNE |
| Agent Code | Limited |
| License Date | May 24, 1973 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Jun 5, 1973 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0140 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 715 m 2,345 ft |
| Surface Ground Elevation | 712 m 2,335 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |