AB
License Issued
N/A
TXNE 6A SEIULK 6-25-24-18
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502418W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-024-18W4/0 |
| Well Name | TXNE 6A SEIULK 6-25-24-18 |
| License Number | 0374362 |
| Key List | 0244182506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-024-18W4 |
| Coordinates | 51.071385, -112.388911 |
| Borehole Coordinates | 51.071385, -112.388911 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7NW |
| Name | Torxen Energy Ltd. |
| Address | Suite 1500, 500 Centre ST SE, Calgary AB T2G 1A6 |
| Telephone | (403) 660-7550 |
| Abbreviation | TXNE |
| Agent Code | General |
| License Date | Feb 15, 2007 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Feb 7, 2010 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | N/A |
| Type | N/A |
| Field | 0840 |
| Pool | 0800760 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 883 m 2,897 ft |
| Surface Ground Elevation | 879 m 2,884 ft |