AB
License Issued
N/A
TXNE WINTERH 6-25-24-17
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502417W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-024-17W4/0 |
| Well Name | TXNE WINTERH 6-25-24-17 |
| License Number | 0287564 |
| Key List | 0244172506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 15-24-024-17W4 |
| Coordinates | 51.065623, -112.248243 |
| Borehole Coordinates | 51.072239, -112.24994 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7NW |
| Name | Torxen Energy Ltd. |
| Address | Suite 1500, 500 Centre ST SE, Calgary AB T2G 1A6 |
| Telephone | (403) 660-7550 |
| Abbreviation | TXNE |
| Agent Code | General |
| License Date | May 26, 2003 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Jan 10, 2004 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABZONE |
| Type | N/A |
| Field | 0982 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 793 m 2,602 ft |
| Surface Ground Elevation | 789 m 2,589 ft |
| Max TVD | 1,026 m 3,365 ft |