AB
Recertification Exempt
N/A
GULF N. ATLEE 6-25-24-8
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502408W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-024-08W4/0 |
| Well Name | GULF N. ATLEE 6-25-24-8 |
| License Number | 0011867 |
| Key List | 0244082506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-024-08W4 |
| Coordinates | 51.072448, -110.996193 |
| Borehole Coordinates | 51.072448, -110.996193 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0002 |
| Name | Gulf Canada Limited |
| Address | 600, 401 - 9 Ave SW, Calgary AB T2P 3C5 |
| Telephone | (403) 233-4000 |
| Abbreviation | GULF |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Jul 17, 1956 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertification Exempt |
| Status | Aug 8, 1956 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0085 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 750 m 2,460 ft |
| Surface Ground Elevation | 747 m 2,450 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |