AB
License Issued
CBMOT
PCP ESTUARY 6-25-23-22
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502322W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-023-22W4/0 |
| Well Name | PCP ESTUARY 6-25-23-22 |
| License Number | 0102182 |
| Key List | 0234222506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-023-22W4 |
| Coordinates | 50.986575, -112.952314 |
| Borehole Coordinates | 50.986575, -112.952314 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7AG |
| Name | Lynx Energy ULC |
| Address | 2000, 440 2nd Ave SW, Calgary AB T2P 5E9 |
| Telephone | (587) 393-2699 |
| Abbreviation | LYNX ENERGY |
| Agent Code | General |
| Operator | A7AG |
| License Date | Jul 12, 1983 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Jun 17, 2015 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CBMOT |
| Mode | FLOW |
| Type | N/A |
| Field | 0486 |
| Pool | 0950160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 891 m 2,924 ft |
| Surface Ground Elevation | 888 m 2,914 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |