AB
Recertification Exempt
N/A
REGENT HUSSAR 6-25-23-20
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502320W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-023-20W4/0 |
| Well Name | REGENT HUSSAR 6-25-23-20 |
| License Number | 0007923 |
| Key List | 0234202506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-023-20W4 |
| Coordinates | 50.98523, -112.670765 |
| Borehole Coordinates | 50.98523, -112.670765 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0D39 |
| Name | Regent Drilling Limited |
| Address | 1200, 603 - 7 Avenue SW c/o Regent Resources Limited Calgary AB T2P 2T5 |
| Telephone | (403) 264-0018 |
| Abbreviation | REGENT DRLG |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Apr 9, 1954 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertification Exempt |
| Status | May 17, 1954 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0486 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 920 m 3,019 ft |
| Surface Ground Elevation | 916 m 3,006 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |