AB
Abandoned
GAS
TXNE HUSSAR 6-25-23-19
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502319W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-023-19W4/0 |
| Well Name | TXNE HUSSAR 6-25-23-19 |
| License Number | 0251273 |
| Key List | 0234192506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 10-25-023-19W4 |
| Coordinates | 50.988547, -112.525181 |
| Borehole Coordinates | 50.985897, -112.52939 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7NW |
| Name | Torxen Energy Ltd. |
| Address | Suite 1500, 500 Centre ST SE, Calgary AB T2G 1A6 |
| Telephone | (403) 660-7550 |
| Abbreviation | TXNE |
| Agent Code | General |
| License Date | Feb 14, 2001 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Apr 29, 2021 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0486 |
| Pool | 0950160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 885 m 2,904 ft |
| Surface Ground Elevation | 881 m 2,890 ft |
| Max TVD | 800 m 2,623 ft |