AB
Recertified
GAS
EMBER WINTERH 6-25-23-16
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502316W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-023-16W4/0 |
| Well Name | EMBER WINTERH 6-25-23-16 |
| License Number | 0049228 |
| Key List | 0234162506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-023-16W4 |
| Coordinates | 50.983463, -112.112965 |
| Borehole Coordinates | 50.983463, -112.112965 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A1H9 |
| Name | Ember Resources Inc. |
| Address | 800 - 400 3 Ave SW, Calgary AB T2P 4H2 |
| Telephone | (403) 270-0803 |
| Abbreviation | EMBER |
| Agent Code | General |
| License Date | Mar 4, 1974 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Jan 10, 1994 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0982 |
| Pool | 0310014 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 745 m 2,443 ft |
| Surface Ground Elevation | 741 m 2,430 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |