AB
License Issued
N/A
CNRL WINTERH 6-25-23-15
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502315W42 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-023-15W4/2 |
| Well Name | CNRL WINTERH 6-25-23-15 |
| License Number | 0226711 |
| Key List | 0234152506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-023-15W4 |
| Coordinates | 50.985225, -111.970734 |
| Borehole Coordinates | 50.985225, -111.970734 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| License Date | Sep 24, 1999 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Aug 19, 2017 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | N/A |
| Type | N/A |
| Field | 0982 |
| Pool | 0950160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 720 m 2,362 ft |
| Surface Ground Elevation | 716 m 2,349 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |