AB
License Issued
GAS
CNRL MATZ 6-25-23-14
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502314W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-023-14W4/0 |
| Well Name | CNRL MATZ 6-25-23-14 |
| License Number | 0090537 |
| Key List | 0234142506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-023-14W4 |
| Coordinates | 50.984598, -111.831517 |
| Borehole Coordinates | 50.984598, -111.831517 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| Operator | 0HE9 |
| License Date | Jun 5, 1981 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Aug 30, 2016 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | FLOW |
| Type | N/A |
| Field | 0598 |
| Pool | 0950160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 716 m 2,348 ft |
| Surface Ground Elevation | 712 m 2,337 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |