AB
License Issued
GAS
ECA GLEICHEN 6-25-22-21
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502221W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-022-21W4/0 |
| Well Name | ECA GLEICHEN 6-25-22-21 |
| License Number | 0256134 |
| Key List | 0224212506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-022-21W4 |
| Coordinates | 50.899498, -112.78659 |
| Borehole Coordinates | 50.899498, -112.78659 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7AG |
| Name | Lynx Energy ULC |
| Address | 2000, 440 2nd Ave SW, Calgary AB T2P 5E9 |
| Telephone | (587) 393-2699 |
| Abbreviation | LYNX ENERGY |
| Agent Code | General |
| Operator | A7AG |
| License Date | Jun 11, 2001 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Sep 1, 2001 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | FLOW |
| Type | N/A |
| Field | 0399 |
| Pool | 0950160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 910 m 2,986 ft |
| Surface Ground Elevation | 907 m 2,975 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |