AB
Abandoned
N/A
CHEVRON SHELL MOOSE 6-25-22-6
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502206W50 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-022-06W5/0 |
| Well Name | CHEVRON SHELL MOOSE 6-25-22-6 |
| License Number | 0077313 |
| Key List | 0225062506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 10-25-022-06W5 |
| Coordinates | 50.900796, -114.70466 |
| Borehole Coordinates | 50.898684, -114.709483 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0T03 |
| Name | Shell Canada Limited |
| Address | Suite 4000, 500 Centre Street SE P.O Box 100 Station M, Calgary AB T2P 2H5 Calgary AB T2G 1A6 |
| Telephone | (403) 691-3111 |
| Abbreviation | SHELL CANADA |
| Agent Code | General |
| License Date | Aug 7, 1979 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Jan 7, 2010 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0618 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,425 m 4,674 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,421 m 4,662 ft |
| Max TVD | 4,169 m 13,679 ft |