AB
Recertified
N/A
EOG MEDICINE HAT 6-25-22-2
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502202W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-022-02W4/0 |
| Well Name | EOG MEDICINE HAT 6-25-22-2 |
| License Number | 0285896 |
| Key List | 0224022506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-022-02W4 |
| Coordinates | 50.899111, -110.155662 |
| Borehole Coordinates | 50.899111, -110.155662 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0HE9 |
| Name | Canadian Natural Resources Limited |
| Address | 2100, 855 - 2 St SW, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNRL |
| Agent Code | General |
| License Date | Apr 14, 2003 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | May 16, 2008 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0601 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 670 m 2,197 ft |
| Surface Ground Elevation | 666 m 2,185 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |