AB
Recertified
N/A
CYPRESS ET AL HERRONTON 6-25-21-25
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502125W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-021-25W4/0 |
| Well Name | CYPRESS ET AL HERRONTON 6-25-21-25 |
| License Number | 0234793 |
| Key List | 0214252506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-021-25W4 |
| Coordinates | 50.81103, -113.343818 |
| Borehole Coordinates | 50.81103, -113.343818 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A2TG |
| Name | TAQA North Ltd. |
| Address | 2100 - 308 4 Ave SW, Calgary AB T2P 0H7 |
| Telephone | (403) 724-5000 |
| Abbreviation | TQN |
| Agent Code | General |
| License Date | Mar 7, 2000 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Mar 19, 2000 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0467 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 934 m 3,064 ft |
| Surface Ground Elevation | 929 m 3,049 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |