AB
Amended License
GAS
RISINGTIDE SHOLDICE 6-25-21-23
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502123W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-021-23W4/0 |
| Well Name | RISINGTIDE SHOLDICE 6-25-21-23 |
| License Number | 0134922 |
| Key List | 0214232506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-021-23W4 |
| Coordinates | 50.811942, -113.064096 |
| Borehole Coordinates | 50.811942, -113.064096 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A93M |
| Name | Rising Tide Energy Ltd. |
| Address | Suite 800, 505 3rd St SW, Calgary AB T2P 3E6 |
| Telephone | (403) 852-0481 |
| Abbreviation | RISINGTIDE |
| Agent Code | General |
| Operator | A93M |
| License Date | Jul 14, 1988 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Amended License |
| Status | Dec 28, 1993 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | FLOW |
| Type | N/A |
| Field | 0805 |
| Pool | 0950160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 895 m 2,935 ft |
| Surface Ground Elevation | 890 m 2,920 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |