AB
Abandoned
GAS
NORTHROCK ATLEE 6-25-21-5
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502105W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-021-05W4/0 |
| Well Name | NORTHROCK ATLEE 6-25-21-5 |
| License Number | 0060939 |
| Key List | 0214052506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-021-05W4 |
| Coordinates | 50.80887, -110.570931 |
| Borehole Coordinates | 50.80887, -110.570931 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A79G |
| Name | Area 2 Energy Ltd. |
| Address | 820, 717 - 7 Ave SW, Calgary AB T2P 3H6 |
| Telephone | (403) 452-0243 |
| Abbreviation | AREA 2 |
| Agent Code | Limited |
| License Date | Nov 3, 1976 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | Jul 15, 2020 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABZONE |
| Type | N/A |
| Field | 0085 |
| Pool | 0950160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 689 m 2,261 ft |
| Surface Ground Elevation | 686 m 2,250 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |