AB
Recertified
GAS
CDN-SUP ATLEE 6-25-21-3
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502103W42 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-021-03W4/2 |
| Well Name | CDN-SUP ATLEE 6-25-21-3 |
| License Number | 0057198 |
| Key List | 0214032506002 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-021-03W4 |
| Coordinates | 50.809948, -110.297599 |
| Borehole Coordinates | 50.809948, -110.297599 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A0NG |
| Name | ExxonMobil Canada Resources Company |
| Address | (403) 237-4047 |
| Telephone | General |
| Abbreviation | PO Box 2480 Stn M Calgary AB T2P 3M9 |
| License Date | Feb 23, 1976 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Sep 3, 1993 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0085 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 640 m 2,100 ft |
| Surface Ground Elevation | 638 m 2,092 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |