AB
Recertified
GAS
CITY OF MEDH MEDHAT 6-25-21-2
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502102W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-021-02W4/0 |
| Well Name | CITY OF MEDH MEDHAT 6-25-21-2 |
| License Number | 0355583 |
| Key List | 0214022506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-021-02W4 |
| Coordinates | 50.811772, -110.155436 |
| Borehole Coordinates | 50.811772, -110.155436 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0150 |
| Name | City Of Medicine Hat |
| Address | 580 First Street SE c/o Kevin Redden Medicine Hat AB T1A 8E6 |
| Telephone | (403) 529-8248 |
| Abbreviation | CITY OF MEDH |
| Agent Code | General |
| License Date | Apr 13, 2006 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | May 25, 2015 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0601 |
| Pool | 0950160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 727 m 2,386 ft |
| Surface Ground Elevation | 724 m 2,374 ft |