AB
License Issued
GAS
HOUSTON SHOLDICE 6-25-20-23
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502023W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-020-23W4/0 |
| Well Name | HOUSTON SHOLDICE 6-25-20-23 |
| License Number | 0239354 |
| Key List | 0204232506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-020-23W4 |
| Coordinates | 50.722877, -113.067377 |
| Borehole Coordinates | 50.722877, -113.067377 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A74H |
| Name | Houston Oil & Gas Ltd. |
| Address | (403) 777-9999 |
| Telephone | Limited |
| Abbreviation | 110, 5800 2 St SW c/o Hardie & Kelly Inc. Calgary AB T2H 0H2 |
| Operator | A74H |
| License Date | Jun 29, 2000 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | May 1, 2021 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | GAS |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Field | 0805 |
| Pool | 0950160 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 939 m 3,080 ft |
| Surface Ground Elevation | 935 m 3,067 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |