AB
Recertified
N/A
CHEVRON LATHOM 6-25-20-19
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502019W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-020-19W4/0 |
| Well Name | CHEVRON LATHOM 6-25-20-19 |
| License Number | 0165818 |
| Key List | 0204192506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-020-19W4 |
| Coordinates | 50.721631, -112.509572 |
| Borehole Coordinates | 50.721631, -112.509572 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0045 |
| Name | Chevron Canada Limited |
| Address | 500 - 5 Ave SW Attn: Compliance Assurance Calgary AB T2P 0L7 |
| Telephone | (403) 234-5000 |
| Abbreviation | CHEVRON |
| Agent Code | General |
| License Date | Mar 10, 1994 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Apr 25, 1994 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0259 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 845 m 2,771 ft |
| Surface Ground Elevation | 841 m 2,758 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |