AB
Recertified
N/A
MCCOY MANA FRISCO COUNT 6-25-20-18
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00062502018W40 |
| Unique Well Identifier | 00/06-25-020-18W4/0 |
| Well Name | MCCOY MANA FRISCO COUNT 6-25-20-18 |
| License Number | 0033907 |
| Key List | 0204182506000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 06-25-020-18W4 |
| Coordinates | 50.722834, -112.373868 |
| Borehole Coordinates | 50.722834, -112.373868 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0234 |
| Name | Alex W. Mccoy Associates, Inc. |
| Address | Limited |
| Abbreviation | 309 Mcfarlin Bldg Tulsa OK 74103 |
| License Date | Mar 20, 1968 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Mar 30, 1968 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0259 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 795 m 2,609 ft |
| Surface Ground Elevation | 792 m 2,597 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |