AB
Recertification Exempt
N/A
UNION 4-10 BARRHEAD TH 3-5-60-5
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00030506005W50 |
| Unique Well Identifier | 00/03-05-060-05W5/0 |
| Well Name | UNION 4-10 BARRHEAD TH 3-5-60-5 |
| License Number | 0003503H |
| Key List | 0605050503000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 03-05-060-05W5 |
| Coordinates | 54.15224, -114.718534 |
| Borehole Coordinates | 54.15224, -114.718534 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | 0785 |
| Name | Union Oil Company Of California |
| Address | Unkown |
| Telephone | Limited |
| Abbreviation | UNIONOILCOMPANYO |
| License Date | Sep 26, 1951 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertification Exempt |
| Status | Sep 27, 1951 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | N/A |
| Field | 0102 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 648 m 2,126 ft |
| Surface Ground Elevation | 648 m 2,126 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |