AB
License Issued
CR-OIL
CROCOTTA HZ EDSON 3-5-54-17
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00030505417W50 |
| Unique Well Identifier | 00/03-05-054-17W5/0 |
| Well Name | CROCOTTA HZ EDSON 3-5-54-17 |
| License Number | 0460143 |
| Key List | 0545170503000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 14-05-054-17W5 |
| Coordinates | 53.642009, -116.47191 |
| Borehole Coordinates | 53.629767, -116.474011 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A517 |
| Name | Long Run Exploration Ltd. |
| Address | 300 707 7th Ave. SW.., Calgary AB T2P 0Z3 |
| Telephone | (403) 261-6012 |
| Abbreviation | WESTFIRE |
| Agent Code | Limited |
| Operator | A517 |
| License Date | Oct 21, 2013 |
| Well Status & Activity | |
| Status | License Issued |
| Status | Dec 3, 2013 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | FLOW |
| Type | N/A |
| Field | 0320 |
| Pool | 0800360 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 951 m 3,120 ft |
| Surface Ground Elevation | 946 m 3,103 ft |
| Max TVD | 1,864 m 6,115 ft |