AB
Suspended
CR-OIL
LOYAL ENERGY HARM-ELK 3-5-32-4
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00030503204W50 |
| Unique Well Identifier | 00/03-05-032-04W5/0 |
| Well Name | LOYAL ENERGY HARM-ELK 3-5-32-4 |
| License Number | 0010981 |
| Key List | 0325040503000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 03-05-032-04W5 |
| Coordinates | 51.709596, -114.536021 |
| Borehole Coordinates | 51.709596, -114.536021 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7X9 |
| Name | Loyal Energy (canada) Operating Ltd. |
| Address | Suite 700, 222 - 3rd Ave SW, Calgary AB T2P 0B4 |
| Telephone | (587) 391-7729 |
| Abbreviation | LOYAL ENERGY |
| Agent Code | General |
| Operator | A7X9 |
| License Date | Feb 15, 1956 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Suspended |
| Status | Aug 1, 2025 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | CR-OIL |
| Mode | SUSP |
| Type | N/A |
| Scheme | Conventional ER |
| Scheme Sub | Waterflood |
| Field | 0450 |
| Pool | 0610003 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 1,138 m 3,735 ft |
| Surface Ground Elevation | 1,134 m 3,721 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |