AB
Abandoned
WATER
THUNDER ET AL CONRAD 3-5-5-14
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00030500514W40 |
| Unique Well Identifier | 00/03-05-005-14W4/0 |
| Well Name | THUNDER ET AL CONRAD 3-5-5-14 |
| License Number | 0370521 |
| Key List | 0054140503000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 03-05-005-14W4 |
| Coordinates | 49.351233, -111.859584 |
| Borehole Coordinates | 49.351233, -111.859584 |
| Offset Depth | 0000000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A2PH |
| Name | Journey Energy Inc. |
| Address | 700 - 517 10 Ave SW, Calgary AB T2R 0A8 |
| Telephone | (403) 294-1635 |
| Abbreviation | JOURNEY ENERGY |
| Agent Code | General |
| License Date | Jan 3, 2007 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Abandoned |
| Status | May 19, 2023 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | WATER |
| Mode | ABD |
| Type | INJ |
| Scheme | Conventional ER |
| Scheme Sub | Waterflood |
| Field | 0255 |
| Pool | 0428006 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 940 m 3,085 ft |
| Surface Ground Elevation | 936 m 3,070 ft |
| Max TVD | 0 m 0 ft |