AB
Recertified
N/A
CNUL CADOTTE 3-3-85-18
Unlock Well Details
Subscribe to view full well data, production charts, and location maps.
$33/mo Pro plan
Start 14-Day Free Trial Compare all plans| Well Identity | |
|---|---|
| ID | AB00030308518W50 |
| Unique Well Identifier | 00/03-03-085-18W5/0 |
| Well Name | CNUL CADOTTE 3-3-85-18 |
| License Number | 0266396 |
| Key List | 0855180303000 |
| Location & Geography | |
| Province | AB |
| Location | 03-03-085-18W5 |
| Coordinates | 56.337068, -116.761514 |
| Borehole Coordinates | 56.335798, -116.757559 |
| Offset Area | A015 |
| Offset Depth | 0305000 |
| Licensing & Legal | |
| Licensee | A7K5 |
| Name | Canadian Natural Upgrading Limited |
| Address | 855 2 St Sw Suite 2100, Calgary AB T2P 4J8 |
| Telephone | (403) 517-6700 |
| Abbreviation | CNUL |
| Agent Code | General |
| License Date | Jan 23, 2002 |
| Well Status & Activity | |
| Status | Recertified |
| Status | Feb 4, 2016 |
| Well Characteristics | |
| Fluid Type | N/A |
| Mode | ABD |
| Type | OBSERV |
| Scheme | In Situ |
| Scheme Sub | Commercial-CSS |
| Field | 0187 |
| Pool | 0000000 |
| Surface & Borehole Data | |
| Surface KB Elevation | 648 m 2,126 ft |
| Surface Ground Elevation | 644 m 2,112 ft |
| Max TVD | 621 m 2,036 ft |